B41858C7128M9
5S-B41858C7128M9
B41858C7128M9
CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | B41858 |
| Capacitance: | 1200??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 38 mOhm @ 10kHz |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 2.146A @ 100kHz |
| Impedance: | 33 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.295 (7.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.630 Dia (16.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.866 (22.00mm) |