B41858C7127M000
5S-B41858C7127M000
B41858C7127M000
CAP ALUM 120UF 20% 35V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B41858 |
| Capacitance: | 120??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 274 mOhm @ 10kHz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105??????C |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 436mA @ 100kHz |