B41858C6337M000
5S-B41858C6337M000
B41858C6337M000
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B41858 |
| Capacitance: | 330??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 125 mOhm @ 10kHz |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 1.03A @ 100kHz |
| Impedance: | 118 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.866 (22.00mm) |