B41858C6127M8
5S-B41858C6127M8
B41858C6127M8
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | B41858 |
| Capacitance: | 120??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 373 mOhm @ 10kHz |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 555mA @ 100kHz |
| Impedance: | 336 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.532 (13.50mm) |