B41858C5228M000
5S-B41858C5228M000
B41858C5228M000
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B41858 |
| Capacitance: | 2200??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 31 mOhm @ 10kHz |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 2.483A @ 100kHz |
| Impedance: | 29 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.630 Dia (16.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.063 (27.00mm) |