B41856C6337M000
5S-B41856C6337M000
B41856C6337M000
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B41856 |
| Capacitance: | 330??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | - |
| Ripple Current - High Frequency | 1.3A @ 100kHz |
| Impedance: | 50 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.866 (22.00mm) |