B41851F8107M000
5S-B41851F8107M000
B41851F8107M000
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B41851 |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 2 Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 200mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.138 (3.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.511 (13.00mm) |