B41851A9226M000
5S-B41851A9226M000
B41851A9226M000
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL
| Series: | B41851 |
| Capacitance: | 22??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 7.5 Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | - |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 98mA @ 120Hz |