B41851A8477M000
5S-B41851A8477M000
B41851A8477M000
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL
| Series: | B41851 |
| Capacitance: | 470??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 420 mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | - |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 640mA @ 120Hz |