B41851A8476M000
5S-B41851A8476M000
B41851A8476M000
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B41851 |
| Capacitance: | 47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 4.2 Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | - |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 120mA @ 120Hz |