B41851A7478M000
5S-B41851A7478M000
B41851A7478M000
CAP ALUM 4700UF 20% 35V RADIAL
| Series: | B41851 |
| Capacitance: | 4700??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 60 mOhm @ 120Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 1.78A @ 120Hz |