B41851A6108M000
5S-B41851A6108M000
B41851A6108M000
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
| Series: | B41851 |
| Capacitance: | 1000??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 200 mOhm @ 120Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 950mA @ 120Hz |