B41851A5228M000
5S-B41851A5228M000
B41851A5228M000
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL
| Series: | B41851 |
| Capacitance: | 2200??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 140 mOhm @ 120Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 1.09A @ 120Hz |