B41851A4337M000
5S-B41851A4337M000
B41851A4337M000
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL
| Series: | B41851 |
| Capacitance: | 330??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1 Ohm @ 120Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 265mA @ 120Hz |