B41851A3337M000
5S-B41851A3337M000
B41851A3337M000
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL
| Series: | B41851 |
| Capacitance: | 330??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.2 Ohm @ 120Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 220mA @ 120Hz |