B41821F8228M000
5S-B41821F8228M000
B41821F8228M000
CAP ALUM 2200UF 20% 63V RADIAL
| Series: | B41821 |
| Capacitance: | 2200??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 2.3A @ 120Hz |