B41821B9476M000
5S-B41821B9476M000
B41821B9476M000
CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL
| Series: | B41821 |
| Capacitance: | 47??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 3.5 Ohm @ 120Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 230mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.532 (13.50mm) |