B41821A9337M000
5S-B41821A9337M000
B41821A9337M000
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL
| Series: | B41821 |
| Capacitance: | 330??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 500 mOhm @ 120Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 800mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.295 (7.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.630 Dia (16.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.063 (27.00mm) |