B41821A8227M000
5S-B41821A8227M000
B41821A8227M000
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL
| Series: | B41821 |
| Capacitance: | 220??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 900 mOhm @ 120Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 490mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197 (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.669 (17.00mm) |