B41821A7338M000
5S-B41821A7338M000
B41821A7338M000
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL
| Series: | B41821 |
| Capacitance: | 3300??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 2.1A @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.295 (7.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.709 Dia (18.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.299 (33.00mm) |