B41694A5477Q7
5S-B41694A5477Q7
B41694A5477Q7
CAP ALUM 470UF 25V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | B41694 |
| Capacitance: | 470??????F |
| Tolerance: | -0.1 |
| Voltage - Rated: | 0.3 |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 25V |
| Lifetime @ Temp.: | 160 mOhm @ 100Hz |
| Operating Temperature: | 3000 Hrs @ 125??????C |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 2.35A @ 10kHz |
| Lead Spacing: | 60 mOhm |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.551 Dia x 0.984 L (14.00mm x 25.00mm) |