B41693A7337Q7
5S-B41693A7337Q7
B41693A7337Q7
CAP ALUM 330UF 40V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B41693 |
| Capacitance: | 330??????F |
| Tolerance: | -0.1 |
| Voltage - Rated: | 0.3 |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 40V |
| Lifetime @ Temp.: | 320 mOhm @ 100Hz |
| Operating Temperature: | 5000 Hrs @ 125??????C |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 2A @ 10kHz |
| Lead Spacing: | 140 mOhm |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.472 Dia x 1.181 L (12.00mm x 30.00mm) |