B41691A8107Q7
5S-B41691A8107Q7
B41691A8107Q7
CAP ALUM 100UF 63V AXIAL
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | B41691 |
| Capacitance: | 100??????F |
| Tolerance: | -0.1 |
| Voltage - Rated: | 0.3 |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 63V |
| Lifetime @ Temp.: | 550 mOhm @ 100Hz |
| Operating Temperature: | 2000 Hrs @ 150??????C |
| Polarization: | -55??????C ~ 125??????C |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 2A @ 10kHz |
| Lead Spacing: | 150 mOhm |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.472 Dia x 1.181 L (12.00mm x 30.00mm) |