B41580A5100M000
5S-B41580A5100M000
B41580A5100M000
CAP ALUM 100000UF 20% 25V SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B41580 |
| Capacitance: | 100000??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 9.4 mOhm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 15A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 7.6 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.874 (22.20mm) |
| Size / Dimension: | 2.032 Dia (51.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 4.201 (106.70mm) |