B41570E9478Q000
5S-B41570E9478Q000
B41570E9478Q000
CAP ALUM 4700UF 100V SCREW
| Series: | B41570 |
| Capacitance: | 4700??????F |
| Tolerance: | -0.1 |
| Voltage - Rated: | 0.3 |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 100V |
| Lifetime @ Temp.: | 29 mOhm @ 100Hz |
| Operating Temperature: | 10000 Hrs @ 105??????C |
| Ripple Current - High Frequency | 10A @ 100Hz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 20 mOhm |
| Size / Dimension: | 0.874 (22.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.032 Dia (51.60mm) |
| Surface Mount Land Size | 3.217 (81.70mm) |