B41570E8478Q000
5S-B41570E8478Q000
B41570E8478Q000
CAP ALUM 4700UF 63V SCREW
| Series: | B41570 |
| Capacitance: | 4700??????F |
| Tolerance: | -0.1 |
| Voltage - Rated: | 0.3 |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 63V |
| Lifetime @ Temp.: | 31 mOhm @ 100Hz |
| Operating Temperature: | 10000 Hrs @ 105??????C |
| Ripple Current - High Frequency | 8.7A @ 100Hz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 20 mOhm |
| Size / Dimension: | 0.500 (12.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.406 Dia (35.70mm) |
| Surface Mount Land Size | 3.217 (81.70mm) |