B41570E7479Q000
5S-B41570E7479Q000
B41570E7479Q000
CAP ALUM 47000UF 40V SCREW
| Series: | B41570 |
| Capacitance: | 47000??????F |
| Tolerance: | -0.1 |
| Voltage - Rated: | 0.3 |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 40V |
| Lifetime @ Temp.: | 8 mOhm @ 100Hz |
| Operating Temperature: | 20000 Hrs @ 105??????C |
| Ripple Current - High Frequency | 17A @ 100Hz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 8 mOhm |
| Size / Dimension: | 1.122 (28.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.532 Dia (64.30mm) |
| Surface Mount Land Size | 4.201 (106.70mm) |