B41570E7109Q000
5S-B41570E7109Q000
B41570E7109Q000
CAP ALUM 10000UF 40V SCREW
| Series: | B41570 |
| Capacitance: | 10000??????F |
| Tolerance: | -0.1 |
| Voltage - Rated: | 0.3 |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 40V |
| Lifetime @ Temp.: | 27 mOhm @ 100Hz |
| Operating Temperature: | 10000 Hrs @ 105??????C |
| Ripple Current - High Frequency | 9.4A @ 100Hz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 14 mOhm |
| Size / Dimension: | 0.500 (12.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.406 Dia (35.70mm) |
| Surface Mount Land Size | 3.217 (81.70mm) |