B41560A9229M000
5S-B41560A9229M000
B41560A9229M000
CAP ALUM 22000UF 20% 100V SCREW
| Series: | B41560 |
| Capacitance: | 22000??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 6 mOhm @ 100Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 17A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 6 mOhm |
| Lead Spacing: | 1.248 (31.70mm) |
| Size / Dimension: | 3.028 Dia (76.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 4.201 (106.70mm) |