B41560A8229M000
5S-B41560A8229M000
B41560A8229M000
CAP ALUM 22000UF 20% 63V SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B41560 |
| Capacitance: | 22000??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 14 mOhm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 12A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 14 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.874 (22.20mm) |
| Size / Dimension: | 2.032 Dia (51.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 4.161 (105.70mm) |