B41560A5229M000
5S-B41560A5229M000
B41560A5229M000
CAP ALUM 22000UF 20% 25V SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B41560 |
| Capacitance: | 22000??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 29 mOhm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 7.4A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 22 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.500 (12.70mm) |
| Size / Dimension: | 1.406 Dia (35.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 3.217 (81.70mm) |