B41505A9567M7
5S-B41505A9567M7
B41505A9567M7
CAP ALUM 560UF 20% 100V SNAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B41505 |
| Capacitance: | 560??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 178 mOhm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 1A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 190 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.984 Dia (25.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.063 (27.00mm) |