B41505A8338M000
5S-B41505A8338M000
B41505A8338M000
CAP ALUM 3300UF 20% 63V SNAP
| Series: | B41505 |
| Capacitance: | 3300??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 53 mOhm @ 100Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 2.3A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 56 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.181 Dia (30.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.654 (42.00mm) |