B41505A8228M000
5S-B41505A8228M000
B41505A8228M000
CAP ALUM 2200UF 20% 63V SNAP
| Series: | B41505 |
| Capacitance: | 2200??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 68 mOhm @ 100Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 1.7A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 72 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.984 Dia (25.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.457 (37.00mm) |