B41505A7688M000
5S-B41505A7688M000
B41505A7688M000
CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B41505 |
| Capacitance: | 6800??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 35 mOhm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 2.3A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 37 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.984 Dia (25.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.654 (42.00mm) |