B41505A7338M002
5S-B41505A7338M002
B41505A7338M002
CAP ALUM 3300UF 20% 35V SNAP
| Series: | B41505 |
| Capacitance: | 3300??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 56 mOhm @ 100Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 1.5A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 60 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.866 Dia (22.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.260 (32.00mm) |