B41505A3688M002
5S-B41505A3688M002
B41505A3688M002
CAP ALUM 6800UF 20% 10V SNAP
| Series: | B41505 |
| Capacitance: | 6800??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 74 mOhm @ 100Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 1.4A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 78 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.866 Dia (22.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.063 (27.00mm) |