B41505A3109M007
5S-B41505A3109M007
B41505A3109M007
CAP ALUM 10000UF 20% 10V SNAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B41505 |
| Capacitance: | 10000??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 53 mOhm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 1.8A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 56 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.866 Dia (22.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.260 (32.00mm) |