B41456B9478M000
5S-B41456B9478M000
B41456B9478M000
CAP ALUM 4700UF 20% 100V SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B41456 |
| Capacitance: | 4700??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 40 mOhm @ 100Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 6.7A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | 35 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.500 (12.70mm) |
| Size / Dimension: | 1.406 Dia (35.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 3.177 (80.70mm) |