B41252A6109M000
5S-B41252A6109M000
B41252A6109M000
CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP
| Series: | B41252 |
| Capacitance: | 10000??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 4.42A @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.181 Dia (30.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.047 (52.00mm) |