B41252A3279M
5S-B41252A3279M
B41252A3279M
CAP ALUM 27000UF 20% 10V SNAP
| Series: | B41252 |
| Capacitance: | 27000??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 3.88A @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.866 Dia (22.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.047 (52.00mm) |