B41252A188M
5S-B41252A188M
B41252A188M
CAP ALUM 1800UF 20% 80V SNAP
| Series: | B41252 |
| Capacitance: | 1800??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 80V |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.866 Dia (22.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.654 (42.00mm) |