B41252A158M
5S-B41252A158M
B41252A158M
CAP ALUM 1500UF 20% 80V SNAP
| Series: | B41252 |
| Capacitance: | 1500??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 80V |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394 (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.866 Dia (22.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.457 (37.00mm) |