AVEZ106M35C12T-F-ND
5S-AVEZ106M35C12T-F-ND
AVEZ106M35C12T-F-ND
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product Description
| Packaging: | 2000 |
| Series: | Tape & Reel (TR) |
| Capacitance: | Active |
| Tolerance: | 10??????F |
| Voltage - Rated: | ??????20% |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 35V |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Operating Temperature: | 1000 Hrs @ 105??????C |
| Polarization: | -55??????C ~ 105??????C |
| Applications: | Polar |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Ripple Current - High Frequency | 88mA @ 120Hz |
| Impedance: | 110mA @ 100kHz |
| Lead Spacing: | 1.5 Ohm |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.217 (5.50mm) |
| Mounting Type: | 0.209 L x 0.209 W (5.30mm x 5.30mm) |