ALS30A682NT450
5S-ALS30A682NT450
ALS30A682NT450
CAP ALUM 6800UF 20% 450V SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | ALS30 |
| Capacitance: | 6800??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 450V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 21 mOhm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 27.4A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 38.8A @ 10kHz |
| Impedance: | 14 mOhm |
| Lead Spacing: | 1.252 (31.80mm) |
| Size / Dimension: | 3.032 Dia (77.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 8.661 (220.00mm) |