ALS30A102KE415
5S-ALS30A102KE415
ALS30A102KE415
CAP ALUM 1000UF 20% 415V SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | ALS30 |
| Capacitance: | 1000??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 415V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 136 mOhm @ 100Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 5.7A @ 100Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 10.4A @ 10kHz |
| Impedance: | 94 mOhm |
| Lead Spacing: | 0.874 (22.20mm) |
| Size / Dimension: | 2.008 Dia x 3.228 H (51.00mm x 82.00mm) |