Home All Products Capacitors Aluminum CapacitorsCornell Dubilier Electronics (CDE) AHA226M06B12B-F
AHA226M06B12B-F
5S-AHA226M06B12B-F
AHA226M06B12B-F
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:AHA
Capacitance:22??????F
Tolerance:??????20%
Voltage - Rated:6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance):22.6 Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 105??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 105??????C
Polarization:Polar
Applications:General Purpose
Ripple Current - Low Frequency:29mA @ 120Hz
Ripple Current - High Frequency49.3mA @ 10kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.157 Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max):0.213 (5.40mm)
Surface Mount Land Size0.169 L x 0.169 W (4.30mm x 4.30mm)