AHA225M50B12T-F
5S-AHA225M50B12T-F
AHA225M50B12T-F
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | AHA |
| Capacitance: | 2.2??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 90.5 Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 16mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 27.2mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.157 Dia (4.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.213 (5.40mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.169 L x 0.169 W (4.30mm x 4.30mm) |