AHA106M50D16B-F
5S-AHA106M50D16B-F
AHA106M50D16B-F
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | AHA |
| Capacitance: | 10??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 19.9 Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 105??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 105??????C |
| Polarization: | Polar |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 35mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 59.5mA @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.213 (5.40mm) |
| Surface Mount Land Size | 0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm) |