80LSQ100000MNB77X141
5S-80LSQ100000MNB77X141
80LSQ100000MNB77X141
CAP ALUM 100000UF 20% 80V SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | LSQ |
| Capacitance: | 100000??????F |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage - Rated: | 80V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 85??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Polarization: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current - Low Frequency: | 21.5A @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency | 23.65A @ 10kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 1.236 (31.40mm) |
| Size / Dimension: | 3.032 Dia (77.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 5.630 (143.00mm) |